Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Ocieplenie elewacji ciąg dalszy

Blog:  aleksander2
Data dodania: 2016-02-27
wyślij wiadomość

Witajcie,


Pojechaliśmy przy okazji soboty na budowę by zobaczyć postępy prac przy świetle dziennym, porobić trochę zdjęć...

Największą radość sprawia oczywiście elewacja, z tyłu jest już większość styropianu przyklejona:
blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plNawet ze środka już fajnie to wygląda:
blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl
Oprócz tego, w międzyczasie, ekipa ociepliła sufit w garażu:
blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plJeśli chodzi o nasze zagrzybione tynki to skuliśmy je trochę i czekamy spokojnie na rozwój sytuacji...
Na razie wygląda to tak (zdecydowanie lepiej):
blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plCieszą postępy prac i cieszy, że już niedługo będziemy w stanie jako tako nagrzać budynek tą małą kozą. Nie będzie to jakieś super grzanie, bo poddasze ciągle nie ocieplone, ale przynajmniej wiatr nie będzie tak hulał może...

Wyczekujemy już wiosny, bo wtedy się zacznie robić przyjemniej na budowie :)

20Komentarze
gosc
Data dodania: 2016-02-27 20:36:40
Witam, skąd te zagrzybione tynki? Też budowaliśmy z keramzytu i trochę się zaniepokoiłam? Coś przemokło?
odpowiedz
Data dodania: 2016-02-27 20:46:38
raczej przymarzło... na 90% jest to wina drastycznie nieskich temperatur (w budynku poniżej -5 stopni i słabej wentylacji w tym czasie.
odpowiedz
Odpowiedź do gosc
gosc
Data dodania: 2016-02-27 21:04:42
Tak właśnie myślałam:( szkoda tylko pieniędzy, czasu i pracy które w to włożyłeś. Jakie masz plany dalej, będziesz skuwać i od nowa nakładać na całość? Ja muszę się przyznać że robimy trochę od d...y strony i jeszcze nie mamy tynków w środku a wczoraj chłopaki skończyli kleić styro. na zewnątrz i od poniedziałku idzie klej.
odpowiedz
Odpowiedź do aleksander2
Data dodania: 2016-02-27 23:52:36
to jest akurat łazienka na górze, nie mamy w planach jej wykańczać, więc nie robimy nerwowych ruchów...
odpowiedz
Odpowiedź do gosc
Data dodania: 2016-02-27 21:36:54
Kolejna zima już Wam nie będzie straszna ;)
odpowiedz
Data dodania: 2016-02-27 22:57:59
Za szybko :)
Witam rozumiem wasz pospiech bo każdy chce się szybko wprowadzić do nowego domu, ale technologii nie oszukacie. Wybraliście tynk gipsowy na jeden z najbardziej przepuszczających materiałów budowlanych i zamiast ostro wietrzyć a nawet wspomagać się w inny sposób wy jeszcze go zamykacie styropianem ;( Nie chcę krakać ale zupę grzybową często będziecie mogli robić (gwarantowane regularne zbiory). Nie traktujcie tego jako docinkę ale dobrą radę załatwiajcie osuszacze przemysłowe i włączajcie je na całą dobę. Dobry kolega przez chęć szybkiego wprowadzenia się do nowego domu w podobny sposób stracił około 30 tyś.
odpowiedz
Data dodania: 2016-02-27 23:51:02
to nie jest tak, że się jakoś niewiarygodnie śpieszymy. tynki były układane pod koniec listopada, a pleśń pojawiła się w pomieszczeniu na górze - gdzie akurat przewiew był największy... możemy zastosować osuszacz powietrza - ale nie ma to najmniejszego sensu w otwartym pomieszczeniu (to tak jakbyśmy go chcieli w ogródku postawić). co dziwne, pleśń pojawiła się tylko w 1 pomieszczeniu od strony północnej.
odpowiedz
Odpowiedź do luagdo-antek
czortek  
Data dodania: 2016-02-28 08:27:01
Od pólnocy najmniej słonca. Sciany zimne. pewnie dlatego
odpowiedz
Odpowiedź do aleksander2
Data dodania: 2016-02-28 11:15:11
Tynkowanie i robienie wylewek w okresie zimowym powoduje bardzo duże zawilgocenie ścian, szkoda że nie pozwolisz wyschnąć murom zaklejając dom styropianem nie czekając na ciepłe miesiące,kiedyś zrozumiesz o czym przedmówcy piszą ,dla zobrazowania dodam że woda z tynków i wylewek w letnie dni wysycha w dużej ilości w ciągu paru tygodni a w zimowym czasie trwa to kilka miesięcy co sprzyja rozwojowi różnym grzybniom .Oby ci nie przyszło do głowy w następnym tygodniu kłaść płytki bo jak nie ma mrozu to jest ciepło.
odpowiedz
karmen1
Data dodania: 2016-02-28 14:29:07
Tynki zimą...
...to zły pomysł, który będzie się mocno mścił. Zakrywanie jeszcze mokrych ścian od zewnątrz styropianem jeszcze pogorszy sprawę bo to, że z wierzchu wydaje się suche wewnątrz takie nie jest. Robiliśmy tynki gipsowe w maju a mimo to schły prawie 3 miesiące mimo upału na zewnątrz. Rozumiem, że fajnie się czyta przychylne komentarze ale może czasem warto posłuchać osób niezależnych a nie tyko budowlańców, którzy zapewniają że będzie dobrze bo wiadomo co taki powie jak zimą nie ma roboty. Pozdrawiam i życzę więcej rozsądku.
odpowiedz
Data dodania: 2016-02-28 15:16:17
chętnie czytamy wszystkie komentarze - i te dobre i te złe :) zastanawia mnie tylko czy tynki mogą schnąć tylko do zewnątrz? pytanie, co możemy zrobić teraz, bo to, że mleko jest rozlane każdy już widzi, pytanie, jak je sprzątnąć?!
odpowiedz
Odpowiedź do karmen1
Data dodania: 2016-02-28 19:59:20
Jednym ze sposobów wysuszenia domu było by uruchomienie centralnego ogrzewania co chyba jest nie realne.Od wielu lat próbuję przekonać budujących aby uruchomili centralne ogrzewanie nawet w lecie przed położeniem parkietu gdzie wylewka musi być naprawdę sucha co sprawdza się miernikiem gazowym i okazuje się że dwu letni beton nie jest dostatecznie suchy.Nie wiem w którym kierunku pójdziesz,osuszanie czy ogrzewanie ,jedno jest pewne do kiedy na zewnątrz nie będzie ponad 30 stopni to ciepło do ocieplonego domu nie dotrze .Na pewno coś zaradzisz nie jesteś jedyny z problemem budowlanym u mnie też są rzeczy które muszę zmieniać lub poprawiać, damy radę.
odpowiedz
Odpowiedź do aleksander2
Data dodania: 2016-02-29 07:56:10
to jest bardzo słuszna propozycja. jesteśmy we względnie komfortowej sytuacji, bo niedługo wstawimy pompę ciepła i będziemy grzali ile wlezie :)
odpowiedz
Odpowiedź do nasza-armanda
Data dodania: 2016-02-28 19:04:58
Czy okna są wysunięte względem muru? jeśli tak to o ile? Na zdjęciach nie widać dokładnie...wydaje się że wystają tylko prowadnice z rolet.
odpowiedz
Data dodania: 2016-02-29 07:56:57
Okna są zamontowane standardowo - są to jedynie rolety z rewizją od zewnątrz, więc puszka wydaje się być wysunięta.
odpowiedz
Odpowiedź do marcinollosso
Data dodania: 2016-02-29 15:04:51
myślę że nie ma powodu do paniki, ocieplenie na zewnątrz nie dyskwalifikuje schnięcia tynku w środku -trzeba tylko zapewnić wentylacje pomieszczeń np. uchylając okna nawet kiedy działa ogrzewanie. My robiliśmy tynki we wrześniu a wylewki w listopadzie i nie widać śladu grzyba ani wilgoci. Swoją drogą grubość styropianu i lambda chyba trochę na wyrost -chyba ze tak mieliście w projekcie. Ja planowałem 15cm i wsp 0,038 ale teraz się zastanawiam pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2016-02-29 16:48:45
zgadza się - jest to trochę na wyrost. z tym, że podchodzimy do styropianu jako do 'izolacji' a nie 'ocieplenia'. dogrzać budynek można zawsze, zdecydowanie ciężej go w lecie schłodzić - stąd takie a nie inne wartości współczynników :) ja (Inwestor) nie znoszę upałów zbyt dobrze (jestem z północy kraju) i chciałbym, aby w lecie w całym domu dało się wysiedzieć!
odpowiedz
Odpowiedź do marcello34
Data dodania: 2016-03-01 07:43:46
Racja każdy robi pod swoje potrzeby i słusznie. U nas przy porterówce raczej upałów się nie obawiam za to wysokich rachunków za ciepło w domu -tak ,dlatego myślę o lepszym wsp -z elewacją startujemy w kwietniu pozdrawiam
odpowiedz
Odpowiedź do aleksander2
Data dodania: 2016-02-29 21:01:08
Mam zrobiony gril ze starego bojlera około 100 litrów ,niesamowicie grzeje ,prosta konstrukcja potrzebny tylko komin ,gdybyś był zainteresowany prześle zdjęcia i krótką instrukcję szybkiego wykonania mój e-mail ad.amo @onet.pl poczta na blogu dalej nie działa .Myślę że warto grzać a resztek stempli lub desek szalunkowych nie brakuje .
odpowiedz
Data dodania: 2016-03-01 08:00:51
dzięki za pomoc, to naprawdę miłe, że na 'mojejbudowie' jest tyle życzliwych osób. na razie jednak dogadaliśmy się z wykonawcą od elewacji i regipsów, że będzie grzał (w dzień drewnem, w nocy węglem) w naszej kozie. z tego co mi powiedział jest w stanie podnieść temp. w budynku o ok. 10 stopni (grzeje i wietrzy na zmianę) - jak to nie starczy to będziemy się odzywać! :)
odpowiedz
Odpowiedź do nasza-armanda

Ocieplenie elewacji

Blog:  aleksander2
Data dodania: 2016-02-26
wyślij wiadomość

Witajcie,


Mrozy odpuszczają i w końcu jesteśmy w stanie ruszyć z kolejną ważną częścią naszej budowy.
Od poniedziałku, zaczęło się ocieplanie naszego domku. Pogoda nie jest idealna, bo rano i wieczorem jest blisko 0 stopni, ale w ciągu dnia da się kleić styropian.

Ocieplamy dom styropianem Austrotherm EPS Fasada Preminum o wsp. przewodzenia ciepła U = 0,031W/m2K.

Oto kilka zdjęć z wczorajszego popołudnia.

Front budynku:
blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plTaras:
blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plTył budynku:
blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plBoczna ściana garażu:
blog budowlany - mojabudowa.plW międzyczasie, jak pogoda nie dopisuje, fachowcy ocieplają sufit w garażu.

Na pewno wyjdzie im to lepiej niż nam :)

Pozdrawiamy i do usłyszenia!

Montaż odpływu garażowego/liniowego

Blog:  aleksander2
Data dodania: 2016-02-14
wyślij wiadomość

blog budowlany - mojabudowa.pl

Witajcie!

Skoro piszemy to znaczy, że jakiś sukces jest :)

Udało się zamontować wspomniany w poprzednim wpisie odpływ garażowy (tzw. "kratkę"). Nie było łatwo, ale mamy mnóstwo satysfakcji, że zrobiliśmy to razem, w Walentynki :)

Tak wygląda nasz odpływ już po wmurowaniu:
blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plSkończyliśmy też stelaż pod zabudowę g-k w garażu. Chcieliśmy zakryć rurę kanalizacyjną, żeby to 'jakoś' wyglądało. Inwestorka się ze mnie śmiała, ale chyba każdy facet mnie zrozumie, że w garażu też ma być estetycznie :)
blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plDzisiaj był bardzo dobry dzień na pracę. Było w miarę ciepło, może trochę za silny wiatr. Taki dzień bardzo motywuje Inwestorów!

Tak wygląda grzejący się na słońcu, szczęśliwy Inwestor:
blog budowlany - mojabudowa.plNiestety, następne wpisy raczej pojawią się dopiero w przyszły weekend i powinny to być zdjęcia z dużym postępem prac. Jak tylko nie będziemy mrozów to zaczynamy elewację :D
Już się nie możemy doczekać...

Do zobaczenia! :)

8Komentarze
agadaro  
Data dodania: 2016-02-14 15:59:12
Wyszło ładnie aż pokażę Darkowi
odpowiedz
madic27  
Data dodania: 2016-02-14 16:37:34
Zastanawiam sie czy nie za blisko ten odplyw bramy bo moze przymarzac?? Pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2016-02-14 17:55:21
No właśnie ja też o tym myślałem, czytałem po forach, pytałem fachowców. Większość jednoznacznie powiedziała, że brama powinna się oprzeć o zewnętrzną stronę kratki - wtedy będzie to taka poduszka powietrzna i nie będzie to aż taki mostek termiczny, zobaczymy :) teoretycznie w garażu temperatura będzie dodatnia - nie powinno przymarzać (tym bardziej, że woda nie dopłynie do bramy, bo wpadnie do kratki)
odpowiedz
Odpowiedź do madic27
madic27  
Data dodania: 2016-02-14 18:00:53
ja tylko pisze co słyszałem ale moze wasz sposob jest dobry.Musze doczytac co i jak. Pozdrowienia...
odpowiedz
Odpowiedź do aleksander2
czortek  
Data dodania: 2016-02-14 18:24:29
Fajnie Wam to wyszło.... Lada moment zaczniecie meblować ten Wasz domek :)
odpowiedz
Data dodania: 2016-02-14 22:15:52
Nie rozpędzałbym się - pewnie w połowie drogi do mebli skończą się $$$ :)
odpowiedz
Odpowiedź do czortek
Data dodania: 2018-02-11 12:51:29
Odpływ
Witam. I jak się sprawdza ten odpływ liniowy? Zastanawiam się jak zrobić u mnie - czy montować po długości bramy czy kratka na środku garażu. Rozumiem, że spadek robiliście do bramy garażowej? Odpływ podłączony do kanalizacji?
odpowiedz
tomekwozny
Data dodania: 2020-10-15 15:11:05
Witam . Jaki spadek jest na długości garażu?? Czy samochód będąc na luzie nie zejdzie?
odpowiedz

Postępy prac w garażu

Blog:  aleksander2
Data dodania: 2016-02-14
wyślij wiadomość

Witajcie,


Przez cały tydzień ciężko pracowaliśmy nad garażem i możemy pochwalić się efektami. Udało się doprowadzić kotłownię do stanu gotowego do wykonania posadzki żywicznej. Oprócz tego wymurowaliśmy schodek (między garażem a częścią mieszkalną) i przymierzamy się do osadzenia odpływu garażowego (co jest wyzwaniem na niedzielę).

Oto kilka fotek:
blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl


Podnieśliśmy też trochę taras (gruzem i piaskiem):

blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plPrzyjechał także styropian na eleacje (Austrotherm, lambda 0,031 grafitowy):
blog budowlany - mojabudowa.plStyropian jest wszędzie:
blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plNie mogę też się nie pochwalić, że w dużej części zasługą tak dużych postępów w kotłowni i garażu jest pomoc szwagra :)

Szwagier poświęcił połowę swoich ferii na pomoc, za co bardzo serdecznie jesteśmy mu wdzięczni. Oto fotka szwagra:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Jutro, może się uda osadzić odpływ garażowy wzdłuż bramy. Jeśli z sukcesem to może pojawią się jakieś zdjęcia. Jeśli nie - to na pewno zdjęć nie będzie...

Kończę, dużo napisałem i % też nie pomagają :)

3majcie się i do usłyszenia!!!

5Komentarze
Data dodania: 2016-02-14 09:19:30
Nie próżnujecie! Też myślałam na posadzką z żywicy do garażu i kotłowni. Tylko te ceny w necie dosyć wysokie były.
odpowiedz
Data dodania: 2016-02-14 14:58:15
my też się tego baliśmy, ale okazuje się, że cena nie jest tragicznie wysoka. za 2-stanowiskowy garaż wyjdzie poniżej 4k zł
odpowiedz
Odpowiedź do aga--opalek
czortek  
Data dodania: 2016-02-14 10:52:32
no jak ładnie :) Ile m3 styropianu wyszło Wam na domek?
odpowiedz
Data dodania: 2016-02-14 14:59:05
nie jestem pewny, ale coś ok. 50m3
odpowiedz
Odpowiedź do czortek
Data dodania: 2016-02-14 11:15:47
Brawo dla Was! Efekty prac są super i tak trzymać :)
odpowiedz

projekt elewacji

Blog:  aleksander2
Data dodania: 2016-02-10
wyślij wiadomość

Witajcie Kochani,

Tym razem damska strona naszego bloga.

Ponieważ udało mi się w ostatnim czasie zrobić dwie wersje projektu naszej boniowatej elewacji, chciałabym Was poprosić o opinię.

Są dwie wersje: bogatsza i skromniejsza.

Na tą chwilę nie wiemy która nam się bardziej podoba…


WERSJA SKROMNIEJSZA


blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.plWERSJA BOGATSZA


blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl


Prosimy Was o opinie.

Kolor przewodni elewacji to niekoniecznie będzie biel - być może pójdziemy delikatnie w stronę kości słoniowej.
Korzystając jeszcze z okazji chcemy się pochwalić naszym przyszłym stróżem domu i podwórza :) Co prawda jeszcze nie wybraliśmy, który z poniższych psiaków będzie nasz, ale nie mogłam się powstrzymać! :)

Będzie to piękny i przez nas bardzo ułożony (to na razie oczywiście marzenia ;) ) Owczarek Australijski z hodowli naszej znajomej. Gdyby ktoś był zainteresowany, to podaję jej stronę: http://goodtrace.weebly.com/


blog budowlany - mojabudowa.pl7Komentarze
Data dodania: 2016-02-10 12:56:46
Dla mnie obie wersje są świetne, ale gdybym miała sama wybierać to byłby to 2 projekt. Mogłabym prosić o nazwę firmy zajmującą się takimi projektami? Pozdrawiam :)
odpowiedz
Data dodania: 2016-02-10 13:11:18
Projekt zrobiłam sama w Paintcie :)
odpowiedz
Odpowiedź do spelniamymarzenie
Data dodania: 2016-02-10 13:28:45
Zawstydziłam się :) te elementy pionowe byłyby wykonane po prostu kolorem czy jest na nie jakiś inny plan? :)
odpowiedz
Odpowiedź do aleksander2
Data dodania: 2016-02-10 13:46:42
Tak, po prostu szarym tynkiem :)
odpowiedz
Odpowiedź do spelniamymarzenie
Data dodania: 2016-02-10 15:30:39
*poziome oczywiscie  bardzo dziękuję!!
odpowiedz
Odpowiedź do aleksander2
Data dodania: 2016-02-10 19:54:08
Ja jestem za wersją skromną :) Minimalizm to moje drugie imię hehe :P
odpowiedz
Data dodania: 2016-02-10 23:31:12
wiecej nie znaczy ladniej, a pierwszy jest akurat :) , oczywiscie jak dla mnie
odpowiedz
aleksander2
ranga - mojabudowa.pl elita
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 147859
Komentarzy: 391
Obserwują: 107
On-line: 9
Wpisów: 94 Galeria zdjęć: 906
Projekt INDYWIDUALNY (NA PODST. ALEKSANDER II)
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Dobrzykowice (k. Wrocławia)
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2016 sierpień
2016 lipiec
2016 czerwiec
2016 maj
2016 kwiecień
2016 marzec
2016 luty
2016 styczeń
2015 grudzień
2015 listopad
2015 październik
2015 wrzesień
2015 sierpień
2015 lipiec
2015 czerwiec
2015 maj
2015 kwiecień
2015 marzec
2015 luty
2014 grudzień
2014 październik
2014 wrzesień
2014 sierpień
2014 czerwiec
2014 maj
2014 kwiecień

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik
Inne blogi dla projektu INDYWIDUALNY (NA PODST. ALEKSANDER II):
majolika.mojabudowa.pl - wpisów: 530
michal85.mojabudowa.pl - wpisów: 468
msz-n.mojabudowa.pl - wpisów: 418
arlenka.mojabudowa.pl - wpisów: 418
ekodom.mojabudowa.pl - wpisów: 405
piasek.mojabudowa.pl - wpisów: 339
albatros2.mojabudowa.pl - wpisów: 278
tysia827.mojabudowa.pl - wpisów: 263
seven.mojabudowa.pl - wpisów: 232
zremba.mojabudowa.pl - wpisów: 216
akinom666.mojabudowa.pl - wpisów: 202
lusiek.mojabudowa.pl - wpisów: 197
wilczyca32.mojabudowa.pl - wpisów: 193
czteryem.mojabudowa.pl - wpisów: 189
virgo2.mojabudowa.pl - wpisów: 188
zabki2015.mojabudowa.pl - wpisów: 187
tomasznowak29.mojabudowa.pl - wpisów: 186
krzycho63.mojabudowa.pl - wpisów: 185
dorka-roman.mojabudowa.pl - wpisów: 173
bajkowydworek.mojabudowa.pl - wpisów: 165
domwpiaskowcu.mojabudowa.pl - wpisów: 161
piekar.mojabudowa.pl - wpisów: 156
ewaiadam.mojabudowa.pl - wpisów: 146
wybudujeadasia.mojabudowa.pl - wpisów: 144
miszszel.mojabudowa.pl - wpisów: 144
dom-azyl.mojabudowa.pl - wpisów: 144
sloneczna.mojabudowa.pl - wpisów: 143
tomczdz.mojabudowa.pl - wpisów: 142
perelka2009.mojabudowa.pl - wpisów: 141
patrycjacha.mojabudowa.pl - wpisów: 139
marzenianasze.mojabudowa.pl - wpisów: 136
aaaa-meble.mojabudowa.pl - wpisów: 136
asiakrzysztof.mojabudowa.pl - wpisów: 134
pszczolka.mojabudowa.pl - wpisów: 133
pretaporter.mojabudowa.pl - wpisów: 133
zacisze.mojabudowa.pl - wpisów: 132
wersjade.mojabudowa.pl - wpisów: 131
murekzone.mojabudowa.pl - wpisów: 130
kadmax-bw.mojabudowa.pl - wpisów: 130
pogodny1ja.mojabudowa.pl - wpisów: 125
blue--bell.mojabudowa.pl - wpisów: 125
fryzjereczka.mojabudowa.pl - wpisów: 124
dominka76.mojabudowa.pl - wpisów: 124
shagga80.mojabudowa.pl - wpisów: 123
elusiatomek.mojabudowa.pl - wpisów: 123
damariko.mojabudowa.pl - wpisów: 123
szarobialy.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ligota.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ancia9.mojabudowa.pl - wpisów: 121
alaimar.mojabudowa.pl - wpisów: 120
wierzby.mojabudowa.pl - wpisów: 118
wenaplus.mojabudowa.pl - wpisów: 117
wymarzony.mojabudowa.pl - wpisów: 116
oleczka1986.mojabudowa.pl - wpisów: 116
jessicaa.mojabudowa.pl - wpisów: 116
cyprysowo.mojabudowa.pl - wpisów: 115
anetta16.mojabudowa.pl - wpisów: 114
magnollia.mojabudowa.pl - wpisów: 113
andzias77.mojabudowa.pl - wpisów: 110
beatka80.mojabudowa.pl - wpisów: 109
asiagrzesiek.mojabudowa.pl - wpisów: 106
edyta1988d.mojabudowa.pl - wpisów: 102
ustronny1.mojabudowa.pl - wpisów: 101
feriza.mojabudowa.pl - wpisów: 101
ezelazny.mojabudowa.pl - wpisów: 101
elik2014.mojabudowa.pl - wpisów: 101
monikaiszymon.mojabudowa.pl - wpisów: 100
milionwminute.mojabudowa.pl - wpisów: 100
podkampinosem.mojabudowa.pl - wpisów: 99
pisiares.mojabudowa.pl - wpisów: 99
endialdi.mojabudowa.pl - wpisów: 99
serce.mojabudowa.pl - wpisów: 98
seba1.mojabudowa.pl - wpisów: 97
homekoncept32.mojabudowa.pl - wpisów: 96
gwatemala.mojabudowa.pl - wpisów: 96
tictac.mojabudowa.pl - wpisów: 95
nowak110.mojabudowa.pl - wpisów: 95
wiolettapiotr.mojabudowa.pl - wpisów: 94
widoq.mojabudowa.pl - wpisów: 94
nyveien.mojabudowa.pl - wpisów: 94
karolineczka2.mojabudowa.pl - wpisów: 93
budy--grzybek.mojabudowa.pl - wpisów: 93
mokonski.mojabudowa.pl - wpisów: 91
kingailaki.mojabudowa.pl - wpisów: 91
naszemiejsce.mojabudowa.pl - wpisów: 90
magkul.mojabudowa.pl - wpisów: 90
m-110b.mojabudowa.pl - wpisów: 90
rozwiń